O společnosti

NAŠE VIZE

„Vyrábět dokonalé pilové pásy“

Dokonalý pilový pás pro nás znamená nejen technicky špičkový výrobek, ale také vynikající servis našim zákazníkům.


Patříme mezi přední dodavatele kmenových pilových pásů na světě.

Denně opustí naši výrobní halu v Sazovicích kolem tisíce kmenových pilových pásů různých rozměrů.

Spolupracujeme s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65 % naší produkce.

Zaměřujeme se na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterého pravidelně investujeme částky převyšující 10 a více milionů Kč. Momentálně je nás v Dudr týmu téměř 100 kolegů.


NAŠE MISE

„Umožňujeme dřevu žít s lidmi“

Díky našim pásům darují zákazníci dřevu nový život.
Dřevěné desky, fošny, či trámy se tak stanou materiálem pro výrobu důležitých součástí lidských životů.HODNOTY SPOLEČNOSTI


HLAVA

Při naší práci sázíme na chytrá řešení a neustále zdokonalujeme nejen samotné pilové pásy, ale i stroje, na kterých je vyrábíme.

Každá dobrá myšlenka u nás dostane příležitost osvědčit se v praxi. Tento přístup nás neustále posouvá kupředu a budujeme si tak náskok před konkurencí.


SRDCE

Jsme skvělý tým a jsme patřičně hrdí, že práce u nás je pro mnohé srdeční záležitostí. Děláme vše pro to, abychom chodili do práce s chutí, těšili se na spolupráci s kolegy i na nové pracovní výzvy. Dbáme na osobní přístup a vzájemnou podporu, jsme otevřeni dialogu.


O každého zákazníka pečujeme s důrazem na jeho individualitu a potřeby. Záleží nám na jeho spokojenosti, aby mu naše pilové pásy odváděly tu nejlepší práci a zaručily mu bezstarostný provoz. Tímto přístupem budujeme dokonalý a oboustranně respektovaný vztah.RUCE

Vážíme si pracovitosti všech kolegů ve firmě. Díky naší zručnosti, zodpovědnosti a dobrému přístupu k práci naše výrobky umožňují zákazníkům zažívat radost z řezání.

Nebojíme se přiložit ruku k dílu, kde je potřeba. Ať už ve firmě, nebo mimo ni.


HISTORIE SPOLEČNOSTI


Základy společnosti Dudr Tools položil v roce 1992 konstruktér a nástrojař Ing. Pavel Dudr, otec dnešního majitele Tomáše Dudra.

Firma sídlila v prostorách 64. budovy v bývalém baťovském areálu a v době jejího vzniku byly původní stroje využívány na výrobu štípacích a koželužských nožů. Šťastnou náhodou byl tehdejší majitel osloven s individuální zakázkou na výrobu pilového pásu a odhalil tak pravý účel, ke kterému staré technologie původně sloužily.

Kompletní řízení společnosti se šesti zaměstnanci a obratem kolem 3 milionů Kč předal Pavel Dudr v roce 2005 synovi Tomášovi, který se ve firmě věnoval výrobě brusek a pilových pásů.

Dynamicky se rozvíjející firma se tak postupně stala významným dodavatelem v oblasti strojírenského a dřevozpracujícího průmyslu.

V roce 2010 začalo být v 64. budově těsno, například pásy museli zaměstnanci nosit otáčet mimo budovu. Bylo proto nutné neutěšenou situaci urychleně řešit.

Firmě se v té době naskytla příležitost využít volné prostory v 5. etáži ve vedlejší 63. budově. Z počátku si firma pronajala 600 m2 v západním křídle etáže, později využila i střed etáže a zakrátko i východní část. Rozšířila tak své výrobní prostory celkem na cca 1300 m2. Ale ani zde nebyly podmínky pro průmyslovou výrobu ideální.

Firma rostla velmi rychlým tempem a bylo zřejmé, že prostory budou brzy opět nedostatečné. Komplikované byly nakládky i vykládky (v té době již šesti vlastních dodávek) venkovním výtahem, který byl dávno za svou životností. Průběžně se prostorová náročnost stala natolik kritickou, že pásy obsadily i přilehlá schodiště a jiné prostory.

Po prohlídce několika nemovitostí k prodeji rozhodlo vedení firmy o stavbě vlastních výrobních prostor plně vyhovujícím potřebám a požadavkům výroby. V roce 2016 se po delším hledání podařilo koupit pozemky v Sazovicích.

V listopadu 2017 započala výstavba výrobní haly. V pátek 3. srpna 2018 byly zastaveny technologie v areálu bývalého Svitu a v neděli 5. srpna už najížděla výroba první noční směnu v nové hale v Sazovicích. Začala se psát nová etapa podnikání společnosti Dudr Tools.

Již první rok v Sazovicích se firmě podařil překonat důležitý milník 100 milionů Kč obratu. Dnes, v roce 2022, si společnost předsevzala dosáhnout dvojnásobku.

Firma nikdy neupustila od velmi dynamického růstu a dělá vše pro to, aby jej efektivně zvládala a koordinovala.

Důsledkem růstu bylo přirozené rozšíření výroby, které se začalo plánovat začátkem roku 2021.

V dubnu roku 2022 firma se stovkou zaměstnanců dokončila přístavbu výrobní haly, díky níž zdvojnásobila prostory a vstoupila tak do další éry své historie.

Na konci roku 2022 jsou výrobní haly plně vybaveny výrobními stroji a firma se dostává k naplněnému a vyhovujícímu stavu s více než 100 zaměstnanci.


VÝROBA


Společnost Dudr Tools působí v oblasti strojírenského a dřevozpracujícího průmyslu již od roku 1992.

Do našeho portfolia spadá výroba a servis kmenových pilových pásů i pilových kotoučů pro pořez dřeva.

Své služby a produkty vyvážíme do Rumunska, Litvy, Holandska, Finska, Austrálie a dalších zemí.

Mezi naše zákazníky se řadí dřevozpracující firmy, a to od nejmenších domácích kutilů až po špičkové firmy zpracovávající stovky kubíků dřeva denně.

Dodávkou samotných nástrojů ale spolupráce nekončí. Staráme se také o jejich servis po celou dobu jejich životnosti tak, aby stále podávaly co nejlepší výkon.

Okrajově se zabýváme rovněž servisem různých nástrojů pro dřevařský průmysl od pilových kotoučů přes hoblovací nože až po různé drtící nože do štěpkovačů.

Všechny tyto produtky vyrábíme na strojích, které jsou volně dostupné na trhu.

Jde o různé speciální jednoúčelové stroje jako například CNC brusky, navařování zubů pilových pásů metodou TIG, odporové svářečky a jiné speciální stroje.


VLASTNÍ VÝVOJ TECHNOLOGIÍ


Protože je naší snahou dodávat zákazníkům produkty nejvyšší kvality, přestaly nám postupem času vyhovovat technologie dostupné na trhu. Proto jsme se sami pustili do zdokonalování výrobních strojů a procesů.

To nás přivedlo až k vlastnímu vývoji strojů tak, aby splňovaly nejvyšší požadavky, které jsou dnes v každé moderní firmě nutností (vzdálené řízení stroje, načítání informací z firemního systému, kamerové měření, automatické nastavování stroje apod.)

Naši vývojáři pracují na vývoji strojů a systémů, které následně vidí používat své kolegy v provozu a sledují jejich každodenní nedostatky a přínosy. Díky tomu jsou schopni na požadavky z výroby reagovat a postupně vše doladit k dokonalosti.

Každý další výtvor z naší produkce potom v sobě pochopitelně nese poznatky předchozích modelů, tak aby vše bylo uživatelsky i technologicky propracovanější.

Cílem vývoje našich vlastních strojů je co nejvíce ulehčit práci našim kolegům a přinést ty nejdokonalejší nástroje, jaké budou na světovém trhu v nabídce.

Rozšíření výroby v nově dokončené přístavbě výrobní haly nám také umožní vybudování centra pro vlastní vývojové aktivity v oblasti konstrukce strojů, které by v budoucnu mělo přispět k zajištění vyššího podílu robotizace v naší firmě.


PŘÍSTUP KE KLIENTŮM


Naše síla v oblasti dodavatelsko – odběratelských vztahů spočívá v osobním a individuálnímu přístupu k zákazníkovi.

Na prvním místě je vždy snaha zákazníkovi vyhovět, porozumět jeho potřebám a požadavkům.

Díky vlastnímu vývoji tak dokážeme převést a zhmotnit nápady do reálných podob.

Snažíme se budovat úzké a přátelské vazby, jež vedou k vybudování základů dlouhodobé spolupráce.

Nemalou měrou k tomu přispívají naši zaměstnanci. Jsou to profesionálové s praktickým pohledem na věci, které konkurence mnohdy přehlíží.


VLASTNÍ ROZVOZ


Zajišťujeme vlastní rozvoz v týdenních intervalech po území České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska i Německa.

Jsme časově flexibilní a rozumíme tomu, že vaše stroje nesmějí nečinně stát, ale musejí neustále dosahovat 100% výkonu.

Proto máme vlastní firemní vozový park, který obstarávají naši řidiči a který je neustále na cestách a k dispozici pro odvoz i dovoz pilových pásů.

Pro ostatní dodávky pilových pásů do zahraničí využíváme služeb externích přepravních společností.


U NÁS JE DOBŘE


Že jsme tady prima parta dokazuje i to, že se rádi potkáváme nejen v práci, ale i při nejrůznějších akcích.

Velký úspěch měla historicky první firemní zabíjačka.

Dokážeme si najít způsob, jak si zpříjemnit život a pobavit se.

Několikrát jsme si pronajali led na zimním stadionu, aby si všichni členové Dudr Family mohli v klidu zabruslit.

Pro sportovní nadšence a fanoušky pořádáme třeba Cykloden s Dudrem

Jednoznačně neoblíbenější každoroční akcí je rodinný den v zábavním areálu.

…kde endorfíny v cíli rozhodně nechybí.

Na rádiové spoty nepotřebujeme cizí hlasy. Ty naše totiž namlouvají přímo naši pracovníci.

Nezapomínáme na narozeniny našich zaměstnanců…

Oceňujeme naše zaměstnance za různá pracovní výročí.

…ani na Mikuláše, Vánoce, Velikonoce, MDŽ a další svátky.

Společně se vzděláváme a učíme se od sebe navzájem.

Neopomíjíme legrácky, protože s úsměvem na tváři jde všechno lépe.

S Dudrem vyrážíme za zážitky do českých luhů a hájů, ale i do zahraničí.

Zvykáme si na mediální zájem a učíme se stoupnout si před objektiv.

Život je krásný a každý den se najde důvod k oslavě.